Jdi na obsah Jdi na menu
 


Osmnácté narozeniny

9. 3. 2009

Tak seš zas o rok starší,

no a co má být?!?

Ve věži ti straší,

stejně jako dřív.

 

Vypadáš furt stejně,

myšlenky ti zůstávaj,

je to jen datum v kalendáři,

prostě žádná zábava.

 

Tak chovej se furt stejně,

bez vlivu okolí,

noc se přehoupne,

vidíš, nic tě nebolí.

 

Takže žádný závěry,

žádný změny, nový názory,

páč jestli se změníš,

spustí se závory.

 

Od světa, jehož klíč máš jen ty sám,

nebudeš tu už více vítán.

Tak rozmysli se řádně, čemu přednost dáš,

jestli bouřným oslavám,

 

 

nebo … svým snům, nám.

   

 

Osmnácté narozeniny

 

Tak a je to tady. Už jsem dospělá. Aspoň z … ehm ehm … právnického hlediska.

Ve čtvrtek – pátého března mi bylo osmnáct. No, nevím, jestli jsem tím nějak nadšená, akorát si uvědomuji, jak ten čas nehorázně letí a co všechno jsem … nestihla.


V týhle době jsem už chtěla mít napsanou knížku. A právě po osmnáctých narozkách jsem ji chtěla vydat. Výsledek? … Moje tvrdě vypocený řádky jsou nenávratně smazány a tím pádem se mi zhroutila i dimenze, ve které se příběh odehrával. Takže nevím, jestli to vůbec budu ještě psát.


Taky jsem chtěla pokročit se svými znalostmi japonštiny. Výsledek? Zapomněla jsem už i to, co jsem se o prázdninách tvrdě naučila. Prakticky řečeno, víc jak pár slovíček ze mě nevytlučete i kdybyste se na uši stavěli (jak s oblibou říká naše p. uč.).


Taky jsem si chtěla na svý narozky udělat „skřipce“ ale bohužel pro mě, jsem si tuhle nechala ostříhat vlasy. A přitom mi to na krátko vůbec ale opravdu vůůůůůůbec nesluší. Vypadám jak svůj starší brácha, kdybych nějakýho měla.


A jak jsem to oslavila? …. Jednou větou – nesnáším tyhle „akce“ a hory nadšenejch lidí.

Opravdu je mi to tak nějak proti srsti, když se přede mnou shromáždí hrstka lidí se strojenými úsměvy a napřaženou pravou rukou. Nevím jak se tvářit a pak plácám nesmysly. Nesnáším ten pocit, kdy mi někdo něco dává. Mám pak takový neodbytný pocit, že jsem to doslova ukradla. Já vím že to tak není, ale mýmu nitru neporučíte. A navíc … řekla bych, že na to má i vliv Esariny … Ano, přiznávám, že existuje a nikdy, opravdu nikdy mě NIKDO nedonutí se jí zřeknout. Protože jinak jdu skočit z hodně vysokýho mostu. A to nekecám. Bez ní by můj život neměl smysl.


Ale … ugh, jsem nějak odbočila od tématu. Tak zpátky.


Ze středy na čtvrtek jsem byla zase u přítele. Z čehož také plyne, že jsem se nedobrovolně stala účastníkem … menší rodinné oslavy mých vlastních narozenin. A řeknu vám … upřímně si myslím, že se svět musel zbláznit. Copak je to normální, abych dostala tak „drahý“ věci od lidí, kterým může být jednoduše a stručně úplně u * že zrovna já něco údajně slavím? Tohle mě fakt dokáže naštvat. Od někoho něco dostat. Já to vážně nemám ráda <tak si to po sobě čtu, a váhám, jestli to vůbec dám na net>. Je mi jasný, že to nezní normálně ale … já nejsem normální XD. Tak se nedivte. Zrovna teď mám nějakou divnou náladu, je mi špatně a taky to tak vypadá. To co píšu.


Takže jsem nějak přežila „přijímání“ dárečků, které se neobešlo bez symbolické pusy (která mě vykolejila snad ještě víc než ony dárečky) i upřené pohledy, když jsem je rozbalovala. Pak se všichni jak mávnutím kouzelného proutku někam rozprchli a bylo to. Ve čtvrtek ráno – řekla bych že před čtvrtou, mě přítel budil s tím, že mi prostě muuuusel popřát. Děkuji. Sice nechápu proč, když mi osmnáct bylo až za pět minut půl osmý ráno, ale budiž. Tgž mi přál k osmnáctinám ještě když mi bylo sedmnáct. Ironie. V sedm ráno, když jsem jela busem do školy, mi přišla SMSka od kámošky a docela mě potěšila. Jednoduše a stručně vyjádřeno. Přesně tak, jak to mám ráda a jak jsem ochotná to snést.


Ve škole mi pak přály holky v šatnách, doslova se hádaly, kdo mi popřál první, a pak se stalo něco, z čeho jsem mimo doteď. Vím, že si to asi moc beru, ale stejně. Kika mi šla popřát. Hezky, klasicky, stisk pravé ruky … bláboly a …. symbolická pusa na levou tvář. Řeknu vám … v životě jsem z ničeho nebyla tak mimo, jako z týhle nevinný … pusy. Ale …. vlastně …. co vám to tady píšu. Píšu jak nějakej magor <moment…narovnám se a rozhlížím kolem. Ale já jsem … MAGOR>. Tgž je vše v pohodě. Nic se neděje a život jde dál.


V dalších dvou hodinách se sem tam ozvalo, všechno nejlepší k narozkám a tím to víceméně haslo. I když … po obědě jsme se ještě s Hančou vydali do obchodu. Já jsem prahla po mentolových bombonech a Hanča mi zase chtěla mermomocí koupit něco na mls k narozkám. A to všem furt dokola opakuju, že mě ke štěstí stačí tužka a papír. Já si sednu do koutku a budu si čmárat. A budu šťastnější, než když mi budou cpát nehorázně drahý nepraktický krámy.


Pak škola skončila a s přítelem jsem si šla vsadit. Aspoň něco z mých „předsevzetí“ jsem si splnila. Sice ne tak, jak jsem si to plánovala, ale …. Nicméně jsem nečekala, že přítel pojede domů tak pozdě. Já nevím, jsem to asi nějak vypustila jestli jsme se na tom tak nějak domlouvali. Tgž mi jaksi omylem zkazil plány. Samozřejmě, že to není jeho chyba. To jsem si zase jenom JÁ blbá nedokázala vše srovnat tak jak by to vyhovovalo všem.


No, abych to tak nějak dokončila, když jsem se konečně dostala domů, všechno, jako by se vrátilo do normálu. Malý si ani neuvědomili, že je <šišlavým hláskem> den D a to mi naprosto vyhovovalo. Pak jsem teda ještě dostala dárek od mamky a bráchy (teda, jestli se to od něj dalo považovat za dárek….nebudu rozebírat….) a tím to doopravdy skončilo. Jistě, ve škole mi ještě na icq přálo celkem dost lidí, od některých mě to skutečně potěšilo …

Tak … to by mohlo být snad všechno, co jsem měla v hlavě, než jsem si vzala mentolovej bombooooneček …. mm…


Jen tak na závěr. Hlášky typu, je ti osmnáct, to si musíš užít. Osmnáct ti je jen jednou …. mě dostávají do varu. Vždyť se nic nemění. Jen pitomý datum v kalendáři…. Pět mi bylo taky jen jednou, tak co.

 

 

 

 

 


Vaše Es

  

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Recommendations: how to promote your esarina.estranky.cz

(Latonyafoday, 27. 3. 2018 14:51)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.